17 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyło się Spotkanie Noworoczne podkarpackiej społeczności samorządowej. Wspólnie dar Narodzenia Pańskiego i rozpoczęcia Nowego Roku świętowali podkarpaccy samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, przedstawiciele służb mundurowych oraz firm i instytucji współpracujących z samorządami.

Duchową opiekę podczas uroczystości sprawowali J.E. Ks. Abp Adam Szal Metropolita Przemyski i J.E. Ks. Jan Wątroba Biskup Rzeszowski wraz z duszpasterzami Samorządów Terytorialnych Archidiecezji Przemyskiej, Diecezji Rzeszowskiej i Zamojsko – Lubaczowskiej oraz  Dyrektorami Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Diecezji Rzeszowskiej.

Uroczystość rozpoczął koncert kolęd Olgi Widlarz uczennicy VII klasy Ogólnokształcącej  Szkoły Muzycznej I Stopnia w Rzeszowie w klasie fletu. Olga jest laureatką licznych konkursów wokalnych i instrumentalnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. To również tegoroczna stypendystka Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”.
W jednym z utworów na fortepianie towarzyszyła Oldze prof. Joanna Tomecka.

Spotkanie było okazją do podsumowań 2023 r., podziękowań samorządowcom za trud i zaangażowanie w rozwój Podkarpacia oraz życzeń na 2024 r.

Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul składając życzenia obecnym na uroczystości samorządowcom,  zaapelowała o jedność we współdziałaniu i zapewniła, że jest otwarta na współpracę.
Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Zarządu PSST w swoim wystąpieniu podziękował podkarpackim samorządowcom za współpracę, życząc aby Nowy 2024 Rok pozwolił na realizację wszystkich zamierzeń. Podsumował działania Samorządu Województwa Podkarpackiego w 2023 roku, mówił również o szczególnym wydarzeniu jakie miało miejsce na terenie naszego województwa we wrześniu 2023 r. – Beatyfikacji Rodziny Ulmów.
W imieniu Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych podziękował poprzedniej wojewodzie Ewie Leniart, za dobrą współpracę.
Złożył również gratulacje wojewodzie oraz nowo powołanym wicewojewodom.
Życzenia złożyli także arcybiskup Adam Szal Metropolita Przemyski oraz biskup Jan Wątroba, błogosławiąc wszystkim obecnym na Nowy Rok.

W imieniu Sejmiku Województwa Podkarpackiego życzenia przekazał również Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś.

Na zakończenie uczestnicy spotkania wysłuchali kolęd pochodzących z różnych epok muzycznych, które zaprezentował chór  RAXAVIA z Rakszawy. Założycielką i dyrygentką chóru jest Anna Ginalska.
Chór RAXAVIA jest laureatem wielu przeglądów oraz konkursów regionalnych i ogólnopolskich m.in. Złote Pasmo w VII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie, Srebrne Pasmo na CANTANTES LUBLINENSIS w Lublinie czy Złote Pasmo w XVI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie.

 

 Zdjęcia: PSST