lipiec – grudzień 2023 r.

#sztafetazISKIERKĄ

Link do strony:

https://www.podkarpackiedzieciom.pl

16 grudnia 2023 r.

Koncert Charytatywny w ramach akcji „Podkarpackie Dzieciom”

https://www.podkarpackie.pl/index.php/sam-terytorialny/aktualnosci/koncertowy-final-akcji-podkarpackie-dzieciom

 

logo iskierka

 

Piękna muzyka, licytacje, loterie i zbiórka pieniędzy. Tak upłynął sobotni wieczór w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Było wiele emocji, dobrej energii, hojności i radości z pomagania innym. A cel wydarzenia był szczególny – zebrać jak najwięcej pieniędzy na zakup nowoczesnego aparatu USG, który jest potrzebny do badań małych pacjentów z Kliniki Onkohematologii Dziecięcej z KSW nr 2 w Rzeszowie.
Koncert rozpoczął marszałek Władysław Ortyl, który jako przewodniczący Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, pełnił wraz z dyrektorką Fundacji ISKIERKA, Jolantą Kawą, honory gospodarza i organizatora tego wydarzenia. Marszałek mówiąc o akcji i prowadzonej od kilku miesięcy zbiórce, podkreślał wagę i znaczenie tej inicjatywy:
Ważne, abyśmy tym dzieciom, które są w trudnej sytuacji, są dotknięte różnymi chorobami, stworzyli maksymalnie przyjazne warunki do tego, aby ten przebieg choroby, leczenie, wszystkie badania, były jak najbardziej przyjazne – mówił Władysław Ortyl.
Wśród gości wydarzenia znaleźli się między innymi parlamentarzyści: Teresa Pamuła oraz Fryderyk Kapinos, Barbara Rogowska, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, obecni byli także przedstawiciele podkarpackich instytucji, firm oraz mieszkańcy regionu.
Ze sceny uczestników przywitała także dyrektorka Fundacji ISKIERKA, Jolanta Kawa, która dziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia oraz gościom za udział w charytatywnym koncercie. Galę poprowadzili: Anna Weselak z TVP Rzeszów oraz Mariusz Piątkiewicz z Polskiego Radia Rzeszów.
Wydarzenie rozpoczął koncert Wojskowej Orkiestry z Rzeszowa pod batutą Agaty Ćwiklak. Muzycy w mundurach wykonali największe filmowe hity, a na scenie wraz z muzykami wystąpiły także solistki oraz grupa taneczna.
Po koncercie przyszedł czas na licytację, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Wśród licytowanych przedmiotów znalazła się między innymi srebrna biżuteria z bursztynem podarowana przez Parę Prezydencką RP wraz z odręczną dedykacją, która została wylicytowana za ponad cztery tysiące złotych. Za 3,5 tysiąca złotych kupiony został lot samolotem odrzutowym TS11 ISKRA, który  został przekazany przez Fundację Biało-Czerwone Skrzydła. Podarowany przez Marszałka Województwa Podkarpackiego deskal Wiktorii i Józefa Ulmów został wylicytowany za ponad 3 tys. złotych. Goście wydarzenia licytowali także m.in. obraz wykonany przez małych pacjentów onkohematologii dziecięcej zatytułowany: „Spokój w chaosie”, który został sprzedany za tysiąc złotych, ręcznie robioną gitarę, która znalazła nabywcę za ponad 6 tysięcy złotych, a także bilet na majowy koncert Sanah, pobyty w podkarpackich uzdrowiskach i hotelach oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów. Licytacji towarzyszyły loterie oraz zbiórka pieniędzy prowadzone przed koncertem i w przerwie wydarzenia.
Po emocjach licytacji i loterii w drugiej części przed publicznością wystąpił Krzysztof Iwaneczko, który zagrał między innymi utwór zatytułowany: „Dwadzieścia”.  To soft-popowa, gitarowa ballada, opowiadająca o istocie dwudziestu minut, która swoją premierę miała dzień wcześniej, w piątek.
Cel zbiórki to 200 tys. złotych. Akcja trwa do końca roku i ciągle można się do niej dołączyć wpłacając pieniądze na specjalne konto. A wszystkie informacje znajdują się na stronie: www.podkarpackiedzieciom.pl

O akcji można również przeczytać na facebooku  Facebook | Podkarpackie Dzieciom oraz Instagramie Instagram Podkarpackie Dzieciom

Autor tekstu: Monika Konopka
 Autor zdjęć: Tomasz Leyko
 Biuro prasowe UMWP